המילה קלוב באה מהמילה מועדון (קלאב), משהו היסטורי שהיום נהפך כבר לסמל. כשאומרים קלוב התעופה כבר יודעים למה הכוונה.
מועדון קלוב התעופה זה באמת משהו מיוחד, זה שילוב של הכל יחד, לכן כל אחד ובכל גיל יכול לאהוב משהו בפעילות המגוונת של קלוב התעופה.


זה גם מועדון נוער, שבאים מתי שרוצים, פנגשים חברים, משחקים פינג-פונג, ביליארד, שש-בש ודמקה, גולשים באינטרנט, מטיסים מטוסים בסימולטורים, רואים סרטים, אוכלים וחוגגים – ממש מועדון חברים.
זה גם חוג טיסנים המתאים לילדים מכיתה ד' אך גם להורים ואפילו לסבים, כאן בונים כל מיני דגמים של טיסנים, עם מנוע ובלי מנוע, עם שלט רחוק או בלי, במועדון יש צוות מדריכים מקצועי מעולה, שעוזר לבנות כמעט כל דגם שרוצים, יש גם "בנק" תוכניות ענק, אפשר לשבת ולבחור את הטיסן שרוצים בנות לתכנן ולהטיס.


זה גם ספורט, כי את כל הטיסנים, הטילים, הכדורים הפורחים, אנו מטיסים, שום דבר אנחנו לא תולים בחדר, הכל טס באוויר וכל כלי הטיס שלנו משתתפים בתחרויות, תחרויות איזוריות, תחרויות ארציות, ומי שמצטיין יוצא גם לייצג אותנו כחבר נבחרת ישראל לאליפויות אירופה ועולם.


בקלוב התעופה יש את כל הציוד המתוחכם והמתקדם שעוזר לחברים לתכנן ולבנות את הדגמים המשוכללים ביותר, עם הציוד הטוב ביותר, ובחירת החומרים הטובים ביותר שיאפשרו לבנות טיסן קל וחזק שיגבר על חוקי הפיזיקה וירקיע שחקים.
את החומרים לבניית הטיסנים אנו אוספים ורוכשים מכל העולם, הרי למדנו בתעופה שהעולם הוא מאוד קטן, עם המטוסים אפשר להגיע ממדינה למדינה ומיבשת ליבשת, ולכן אנו נעזרים בכך ומייבאים את כל מה שצריך כדי לבנות את הטיסנים הטובים ביותר.

זה מסובך ? לא, זה ממש כיף ואתגר גדול, כמובן שלא מתחילים מיד עם הטיסן הכי גדול והכי משוכלל, מתחילים בקטן ולאט לאט מתקדמים בדגמים ובוחרים את ענף הטיסנאות או המחלקה שהכי מוצאת חן בעיננו ובה מתמקצעים.
צוות ההדרכה למד כבר והוא יודע להתמודד עם כל סוג של טיסן, והדבר הופך לפשוט וקל. אין אצלנו טיסן שניבנה ולא יודע לטוס !!! זו המקצועיות שלנו.
ומה עם כל חוגי הטיסנים שמציעים לנו בחוגים ?
ראשית, אין עוד שום גוף מלבד קלוב התעופה לישראל שמכשיר מדריכי טיסנאות !!
מכאן שאם נרשמתם לחוג טיסנים, זה בוודאי מדריך בוגר קלוב התעופה, ואם לא אז פשוט חבל לכם על הזמן.

במה קלוב התעופה שונה מחוג טיסנים אחר ? ראשית בחדרה, אין חוגי טיסנאות אלא רק במועדון קלוב התעופה, ולשאלה, חוג טיסנים מוגבל מאוד במה שהוא יכול לתת. אתם מגיעים אחת לשבוע לחוג, בד"כ לא מטיסים כי אין זמן – אתם בחוג, לא לומדים להטיס ולאזן את הטיסנים, לא יודעים כיצד להתמודד עם בעיות ההטסה וכשהטיסן כל הזמן נופל לאדמה או כל הזמן פונה ימינה, לא יודעים כיצד לתקן את הסטייה.
במועדון קלוב התעופה, הפעילות היא רציפה, יודעים מתי נרשמים למועדון, לא יודעים מתי מפסיקים, אנו פתוחים רצוף גם בחול המועד סוכות, גם בחול המועד פסח, ושיא הפעילות בחופש הגדול, ממש 364 יום בשנה ללא הפסקה.
אם סיימתם בנייה של טיסן, מיד לומדים כיצד להטיס אותו, נפגשים בשטחי ההטסה מטיסים ומתאמנים עם הטיסן לקראת התחרות הקרוב.
במקביל כבר עובדים בחוג על הטיסן הבא שהוא כמובן כבר יותר גדול ויותר מתקדם.
אבל טיסנים זה בטח יקר ?
זהו, אז תדעו שלא, ואפשר כמובן להשוות. חוג של שעתיים וחצי נטו, עולה בקלוב התעופה בחדרה רק 160 ₪ לחודש, בידקו כמה עולים חוגים אחרים, אל תשכחו את משך החוג, ורצוי שלא יצליחו לעבוד עליכם, לאחר מכן חישבו מה אתם מקבלים בחוג נגינה למשל, או בריקודים, או בג'ודו, קארטה, או דומה לו, ומבלי לזלזל באף אחד מהם, קלוב התעופה הוא מועדון טכני מדעי, אתם עובדים עם כלי עבודה וציוד יקר מאוד, כולל חומרים יקרים מאוד שרובם מיובאים מחו"ל. כמעט בכל חוג אתם מגיעים הביתה עם חלקים שבסוף יורכבו לטיסן. מהחוגים האחרים אתם חוזרים במקרה הטוב עם חיוך רחב…..

לסיכום:
בחרנו לקרוא לכתבה הזו "היי-טק עם הסטוריה" ולמה ?
כי קלוב התעופה זה בדיוק החוג כפי שהיה פעם, שבונים טיסנים, שנפגשים עם חברים, שיש עבודת צוות וביחד מנצחים בתחרויות, אחד עוזר לשני, רק ההבדל הוא שהיום אנחנו כבר היי-טק, זה לא החומרים של פעם, זה לא המכונות וכלי העבודה של פעם, היום זה כבר היי- טק.

צור קשר