זהו שלט הכניסה למועדון קלוב התעופה בחדרה.

רבים רואים זאת כהלצה, אך בקלוב התעופה מתייחסים לכך במלוא הרצינות.
השבוע סיים א' מדריך נוסף בקלוב התעופה בחדרה את קורס הטייס היוקרתי של חייל האוויר.
קלוב התעופה בחדרה, פתח השבוע את האסיפה הכללית השנתית שלו בציון האירוע, אחד מיני רבים.
בוגרי קלוב התעופה בחדרה שהחלו את דרכם כילדים צעירים, ממשיכים במקצועות התעופה החל כאמור מקורס הטייס, דרך יחידות המזל"טים השונות ובתפקידים שונים בהם, בין הבוגרים ניתן למצוא סגן מפקד טייסת, טייסי קרב, טייסי מסוקים, תעופה קלה, מטיסי מל"טים ומזל"טים, פקחי טיסה, מהנדסי אווירונאוטיקה וחלל, עובדי התעשייה האווירית בתחום הלווינות והחלל, ומיבנאים רבים של מטוסים ללא טייס וטייסים פרטיים רבים.

מה יש שם בקלוב התעופה שגורם לאנשים להגיע לשיאם ולהגשים את חלומותיהם ?
הכל מתחיל מהנשמה אומר לנו מנהל מועדון התעופה בחדרה, נדב ליפשין, אשר מנהל את המועדון לתפארת כבר 24 שנים. כשפועלים ונותנים את הנשמה יש תוצאות, אנו מגייסים לשורותינו ילדים מכיתה ד' ומעלה, אחוזי הפרישה הם נמוכים מאוד, ילד רך וצעיר לומד במועדון מהר מאוד וכבר במפגשים הראשונים לקרוא שירטוט ולתכנן טיסן מהנייר אל המציאות ואל התחרות בשטח ההטסה.
המועדון הוא שילוב מנצח של חוגי טיסנאות ותעופה, ידע תיאורתי בחוקי הפיסיקה והאוירודינמיקה, במינון המתאים מוטמע הידע בילדים תוך כיף והנאה ולא מהמקום של החובה, הילד לבדו רוצה לדעת כיצד הטיסן ישהה יותר זמן באוויר והוא צמא למידע, צוות המדריכים המקצועי של קלוב התעופה מחדיר בילדים את הידע, והתוצאות לא מאחרות לבוא.

קלוב התעופה הוא שילוב של ידע תיאורתי, עם מועדון חברים, יחידת עילית בדיוק כמו בטייסת, גאוות יחידה, יוצאים לתחרויות רק עם חולצות המועדון בחדרה, עם דגלי המועדון, ואחוות לחימה לנצח בתחרות.
המועדון עוסק דווקא בתחום הספורטיבי, טיסנאות זה ספורט, זה שטח, זה שילוב של אדמה ואוויר.
לילד שמגיע לקלוב התעופה נפתחות אין ספור אפשרויות, עולם מלא של תוכן, וכל ילד יכול למצוא את עצמו ולהיות מיוחד וטוב במה שהוא. יש שילוב של ידע טכנולוגי, צריך גם ידיים טובות, צריך לבנות טיסן מדוייק בדיוק עפ"י התוכנית, וכן ידע רב באיזון הטיסן ובהטסתו.
שילוב ומגוון הילדים הפועלים במועדון מאפשר לאחד להפרות את השני וביחד, רק ביחד לנצח.
אין דבר שלא ניתן לעשות, בקלוב התעופה לומדים כבר בגיל צעיר כי השמיים הם מזמן כבר לא הגבול.
אנו כובשים את השמיים כמעט בכל יום. טיסנים, טילים, עפיפונים וכדורים פורחים, עולים לשמיים כנגד או יחד עם כל חוקי האווירודינמיקה.

יש מספר דברים, אשר אני גדלתי עליהם, הם אלה שהדביקו אותי בחיידק התעופה ואני שומר בקנאות לא לבטלם למרות שהעולם משתנה ואין עוד דברים כאלה. מסביר נדב ליפשין. לכל מדריכי המועדון החל מגיל 16 יש את מפתחות המועדון, בשונה מכל המתנ"סים והחוגים אשר אתם מכירים, כאשר רק למנהל או המורה יש מפתחות. בקלוב התעופה כל ילד מחזיק במפתחות המועדון, הוא אחראי למועדון על ציודו הרב והיקר, הכל פתוח ואין גניבות, זה אחד הדברים המרכזיים שמדביק את החברים, המדריכים עצמאיים, באים, בונים טיסנים, נפגשים סתם, לתיכנון התחרות הקרובה או סתם למשחק פינג-פונג או אחר בכל זמן שהם רוצים.
המועדון פועל מסביב לשעון, במקום שילדים יסתובבו ברחובות, הם מתאספים במועדון, בזמן שהם בחרו, עוסקים במה שהם אוהבים. ליפשין סבור שאם נותנים להם את כל הכלים והחומרים תחת ידם, והם יודעים לשמור עליהם, הם יכולים להגיע להישגים ולהגשים את עצמם ולהגיע לרמות שגם הם עצמם לא חשבו שיגיעו.
אני לוחץ כל הזמן על כל אחד, להמשיך ולבנות עוד טיסן, יותר מתקדם, יותר גדול, ולשלב בו מערכות נוספות, לא חשוב איפה הוא נמצא, תמיד לצעוד עוד צעד אחד קדימה, ואני מוכן לתת את הנשמה שהמשימה תושלם.
המועדון פועל כמעט 365 יום בשנה, כולל חוהמ"פ וסוכות, בחופש הגדול, בעוד כל המתנ"סים, מועדוני הנוער, והחוגים סגורים, בקלוב התעופה מכפילים ומשלשים את הפעילות, שיא הפעילות הוא בחופש הגדול מסביר ליפשין, אנו מבצעים שני קורסים שונים בבקרים לבנייה מתקדמת, (ההרשמה נסגרה כבר מזמן יש ביקוש עודף) בגמר כל קורס נערכת תחרות ארצית מבין כל סניפי קלוב התעופה בארץ והילד יכול לראות מה רמתו לעומת שאר הסניפים האחרים.
חמישה חניכים מהמועדון בחדרה יצאו השנה לקורס מדריכי הטיסנאות שיערך השנה בבאר שבע, שבועיים בתנאי פנימייה מלאים, בקורס לומדים החניכים מתודיקה, חוזק ומבנה חומרים, סוגי דבקים, עזרה ראשונה, מכונאות, אווירודינמיקה, וכן בונים ומסיימים במהלך הקורס טיסן מתקדם עפ"י מחלקת הטיסנים אליו משתייך החניך. בשנה שעברה סיים דניאל שליין מחדרה כחניך מצטיין ארצי !!! אליפות ישראל בטיסנים חופשיים גם היא נערכת באוגוסט, ופעילות ערה במיוחד נוצרת במועדון לקראת אליפות זו. ערב הווי לסגל מדריכי המועדון ובני משפחותיהם יערך זו השנה ה- 21 ברציפות מסביב לבריכת השחייה באחד מקיבוצי הסביבה, גם זה אירוע בסדר גודל של 150 איש.

שני חברי המועדון יצאו ביולי לאליפויות עולם ואירופה בטיסנים חופשיים, האחד הוא גלעד מרק חבר נבחרת ישראל כבר 6 שנים ברציפות ואלוף העולם לבוגרים בטיסני גומי ג2 לשנת 2008.
אור שבת סגן אלוף אירופה בטיסנים חופשיים ג2 ייצג גם הוא את המועדון ואת העיר ואנו מחזיקים להם אצבעות.

מועדון קלוב התעופה פתוח כאמור בכל ימות השבוע משעה 16:30 עד השעה 19:00, עוד דבר שלא רואים במקומותינו, חוג של שעתיים וחצי נטו ללא הפסקות, וכשמסתיים החוג, הילדים מסתכלים על שעונם חושבים שזו טעות, אולי יש עוד כמה דקות…….
ביום שישי פתוח המועדון עד כניסת השבת ומתקיימים בו: חוג לחניכים מתקדמים בלבד, לאחר החוג, יש שעה של לימודי תיאוריה שלאחריה נערכת ישיבת מדריכים שבועית. לישיבה מגיעים כל בוגרי המועדון, כל החיילים שבשירות סדיר שיצאו השבת הביתה, שני מדריכים נמצאים כעת בשלבים שונים של קורס הטייס, והמפגש הופך לתנועת נוער של ממש.
כל אירוע הכי קטן חוגגים במועדון, מי שסיים טיסן, מי שמתגייס, או משתחרר, מי שסיים קורס טייס, או קורס אחר, מי שקיבל רישיון נהיגה או סתם יומולדת, מביא כיבוד לחבר'ה, ומי שלא הצטרף לקלוב התעופה פשוט לא יבין את החוויה.

צור קשר